A kiedy wypełniać będziesz PIT

W każdym roku jest szansa oddania 1% swojego rozliczenia. Można go przekazać na rozmaite podmioty: dobroczynne, na stowarzyszenia i fundacje pozarządowe albo innym organizacjom dla dobra społecznego. Form pomocy jest mnóstwo, należy jedynie zdecydować, jaka jest najważniejsza ze strony konkretnego biznesmena i jaką instytucję chce się wesprzeć.
Organizacja nierządowa jest podmiotem, który działa społecznie, tzn. dla ludności. Ich nazwa sugeruje, że są one niezależne od zarządzeń publicznych.
1% z rozliczenia jest wyjątkowo ważny dla instytucji nierządowych. Są to zwykle stowarzyszenia albo inne firmy, które utrzymują się, mimo że nie zyskują dla swoje utrzymanie. W takim przypadku wsparcie ze strony biznesmenów staje się jednym z głównych trzonów utrzymania. Ta niewielka część z rozliczenia podatkowego, która właściwie mało pieniędzy kosztuje ze strony samego biznesmena, odgrywa niezwykle ważną rolę, jeżeli mowa o działalności danego zakładu. Wesprze ona korzystną działalność, jakie popularyzuje dane stowarzyszenie i będzie nieocenioną pomocą.
Oczywiście z własnym 1% podatku można nie robić nic.

Tylko że wówczas można stwierdzić, że się on marnuje. Dlatego dobrze przemyśleć sprawę i wesprzeć np. organizację pozarządową i mieć pewność, że takie zasoby finansowe zdecydowanie się nie zmarnują, a nawet będą właściwie wykorzystane.
Przekazywanie 1% z rozliczenia nie jest absolutnie skomplikowane. Wystarczy wypisać właściwy PIT, a następnie wypełnić dowód wpłaty.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s