Inwestycje z zagranicy w Polsce

Polska gospodarka od wielu lat należy do najprężniej rozwijających się na terenie Europy. Od chwili wejścia naszego państwa do Unii Europejskiej niewątpliwie wykonaliśmy potężny skok. Dziś nikogo nie dziwi już fakt, że co roku w Polsce realizuje się sporo zagranicznych inwestycji, choć oczywiście te najważniejsze z nich w każdym przypadku stają się dość często poruszanym tematem. Występują jednocześnie ożywione dyskusje o tym, jak mają wyglądać zagraniczne inwestycje w naszym kraju i na jak wiele z nich możemy pozwolić, aby nasza gospodarka nie została zdominowana przez zagraniczny kapitał.
Inwestycje zagraniczne pod każdym względem są niezwykle ważne. Kreują przede wszystkim miejsca pracy i ściągają do kraju sporo kapitału, który pobudza gospodarkę do dalszego rozwijania się. Jednocześnie przyczyniają się one do wzrostu innowacyjności rodzimych firm. Rok 2017, w porównaniu z przeszłymi latami, nie przedstawia się tak dobrze. Liczne zawirowania polityczne sprawiły, że liczba zagranicznych inwestycji wyraźnie się zmniejszyła. Do kluczowych przyczyn musimy zaliczyć również spowolnienie w światowej gospodarce.
Rzecz jasna, wszystkie te kłopoty nie oznaczają, że w roku 2017 w Polsce kompletnie zabraknie zagranicznych inwestycji. Nasza gospodarka wciąż zostanie pobudzona przez nowe przedsięwzięcia, które stworzą wiele miejsc pracy. Równocześnie jednak polski rząd musi podjąć zdecydowane działania jeśli zależy mu na tym, aby w Polsce wciąż panował klimat atrakcyjny dla zagranicznych inwestorów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s