Debiuty na giełdzie w 2016 roku

calculator-428294_640Z przykrością trzeba uznać, iż tak samo jak w poprzednich latach, rok 2016 nie obfitował w debiuty na takim poziomie jak by tego oczekiwano. Liczba spółek, które do tej pory podjęły decyzję o wejściu na giełdę nie jest zachwycająca, ale oczywiście wciąż może się to zmienić, choć do końca roku pozostało już niedużo czasu. Pomimo tego, dobrze jest zorientować się do jakich ciekawych debiutów doszło w tym roku. Tego typu informacja jest bowiem konieczna w przypadku każdego inwestora, który traktuje swoje pieniądze poważnie.

W przypadku bardzo wiele firm debiutujących w 2016 roku, to standardowe przejścia z NewConnect na parkiet giełdy. W tej sytuacji, warte wyróżnienia są chociażby dwie spółki zajmujące się produkcją gier komputerowych. Mowa w tym miejscu o Vivid Games oraz PlayWay, które zmobilizowane dobrą passą takiego typu spółek na rynku regulowanym, zdecydowały się na wypróbowanie swych sił w tymże obszarze. Z NewConnect zdecydowała się również przejść spółka Airways Medix, która trudni się pracami badawczymi nad rozwojem i skomercjalizowaniem urządzeń stosowanych na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Podobnie jak spółka Sare, która specjalizuje się w e-mail marketingu.

Na laurach nie spoczęły także firmy działające w sektorze deweloperskim, które zdecydowały się na wejście na giełdę właśnie w roku 2016. Chodzi w tym miejscu głównie o dwie firmy wywodzące się z Wrocławia. Spółki i2Development S.A. i Archicom S.A. stosunkowo dobrze dały sobie radę w tej sytuacji, mimo, że rzecz jasna jest to jedynie początek ich drogi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s