Jak zaciągnąć kredyt mieszkaniowy?

money-256314_1280Obecny 2015r. przyniósł utrudnienia dla osób, które ubiegają się o kredyt mieszkaniowy. Jedną z przeszkód jest konieczność posiadania 10% wkładu własnego naliczanego od wartości wybranej nieruchomości. Jednak, w pewien sposób można wcześniej przygotować się do tego typu przedsięwzięcia finansowego. Jako pierwszy krok, który należy podjąć w celu uzyskania kredytu na mieszkanie, to wcześniejsze przygotowanie wkładu własnego. Przewiduje się, że za rok w 2016r. wkład własny będzie prawdopodobnie wynosił 15% wartości od nieruchomości, dlatego lepiej wcześniej zacząć odkładać pieniądze. Ważne jest również to, aby zanim zainwestujemy w wybrane przez siebie mieszkanie, wcześniej sprawdzili jego hipotekę.

Kolejny ważny element w uzyskaniu kredytu to uregulowanie stanu prawnego nieruchomości, którą chcemy kupić lub zbudować na kredyt. Warto zajrzeć do księgi wieczystej i wcześniej sprawdzić jej zawartość, aby uniknąć nieprzewidzianych niespodzianek. Dzięki temu można zapobiec odrzuceniu wniosku na późniejszym etapie przez analityka kredytowego banku. Możemy szybciej otrzymać decyzję o przyznaniu nam kredytu na określoną nieruchomość. Następny czynnik przy poborze kredytu to wyszukanie takiego banku, który najkorzystniej obliczy nam zdolność kredytową. Często odmowy mają miejsce, bo klient nie poszukał banku, który by z korzyścią dla niego określił zdolność kredytową. Samemu można ją wyznaczyć, wystarczy użyć kalkulatorów zdolności kredytowej umieszczonych na poszczególnych porównywarkach.

Rynek finansowy zmienia się z miesiąca na miesiąc. Czwarty z kolei czynnik, który warunkuje możliwość uzyskania kredytu mieszkaniowego, to analiza parametrów kredytowych wybranego banku. Chodzi o to, że trzeba brać pod uwagę wysokość i sposób spłaty rat, które na nas czekają. Wato zapoznać się z możliwością wakacji kredytowych, karencji. I ostatni najważniejszy element, to złożenie wniosku o kredyt w kilku bankach. Wtedy minimalizuje się do minimum możliwość odmowy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s